+370 462 46444
I-V 10:00-19:00
VI 10:00-14:00

Veiksmo kameros

Veiksmo kameros skirtos užfiksuoti jūsų atostogų akimirkas, sporto renginius bei laisvalaikį. Lyginant su kitomis vaizdo kameromis, jos yra mažesnės, turi tvirtus korpusus ir pasižymi atsparumu vandeniui ir smūgiams. Fotofabrikas.lt gali pasiūlyti žinomų prekių ženklų GoPro, DJI, Sony veiksmo kameras. Naudodami paieškos filtrus, galite išsirinkti kamerą pagal kainą, gamintoją ir pristatymo laiką.

Rodoma: 50 92
Rodyti po:2050100
Atvaizduoti:
  1. 1 iš 2 puslapių
  2. 1
  3. 2
  4. 50 92 prekių
  5. Toliau

VEIKSMO KAMERA – tai nedidelė, smūgiams ir vandeniui atspari vaizdo kamera, kuri gali kokybiškai filmuoti net ir esant nepalankioms aplinkos sąlygoms / situacijoms. Veiksmo kameros pasižymi atsparumu vabndeniui, jas naudoja ne tik profesioanlūs sportininkai, bet ir mėgėjai, ekstremaliu sportu neužsiimantys žmonės, kurie mėgsta  akimirkas įamžinti vaizdo įrašuose, tačiau nenori su savimi nešiotis didelės kameros.


Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis veiksmo kamerą?

  • Sensoriaus tipas. Sensorius atsakingas už vaizdo konvertavimą į skaitmeninį jo variantą – konvertuojant fotonus į elektronus gauname galutinį vaizdo įrašo variantą. Populiariausi sensoriai yra CCD ir CMOS. CMOS naudojami ne tik veiksmo ir kitose vaizdo kamerose, bet ir fotoaparatuose. CCD sensoriai kokybiškiau susitvarko su aplinkos triukšmu ir sugeba perteikti aukštesnę kokybę. CMOS sensoriai yra taupesni energijos atžvilgiu, tačiau taip pat įrašo daugiau pašalinių aplinkos garsų. Veiksmo kamerų rinkoje galima rasti įvairių sensorių tipų – CMOS, HD CMOS, Sony IMX, GP1 Chip ir kt.
  • Megapikseliai. Tai skaičiai, iš kurių galima suprasti kokios kokybės vaizdo įrašą pavyks sukurti. Visas vaizdas sudaromas iš pikselių – spalvotų kvadratėlių, kurie sukuria bendrą vaizdą. Kuo daugiau pikselių sudaro vaizdą, tuo jis yra kokybiškesnis ir detalesnis. Pasirinkę veiksmo kamerą su dideliu mekapikselių skaičiumi galėsite mėgautis tolygiu, detaliu vaizdu.
  • Rezoliucija. Tai yra vaizdo įrašo dydis. Jeigu įrašą naudosite tik savo reikmėms (pavyzdžiui, pasidalinti soc. tinkluose), užteks mažiausios siūlomos maksimalios skiriamosios gebos – pvz., 640 x 480. Kita vertus, jeigu veiksmo kameros užfiksuotus vaizdo įrašus naudosite televizijai, reklamoms ar pan., rekomenduojama rinktis iki 5228 x 2624 – tai didžiausia maksimali skiriamoji geba, kokią šiuo metu galima įsigyti veiksmo kameroje.
  • Didžiausias objektyvo matymo kampas. Tai yra kampas, kurias nurodo, kokiu pločiu gali filmuoti veiksmo kamera. Paprastai veiksmo kameros filmuoja nuo 100 iki net 170 laipsnių kampu – tai beveik visas žmogaus akimis matomas vaizdas. Jeigu filmuojate bėgimą, kasdienį važiavimą dviračiu, užteks ir mažesnio laipsnio. Bet jei veiksmo kamerą naudosite filmuoti ekstremaliam važiavimui dviračiu, slidinėjimui ir pan., rekomenduomama rinktis 170 laipsnių kampą.
  • Vaizdo įrašymo greitis. Vaizdo įrašymo greičio parametrai parodo, kiek kadrų per sekundę ir kokio dydžio vaizdą veiksmo kamera gali įrašyti. Kuo didesnis pirmas skaičius, tuo didesnis vaizdas, o kuo didesnis antras skaičius – tuo daugiau kadrų per sekundę.

24 kadrai per sekundę – tai yra tiek, kiek mato žmogaus akis. Kartais galima susidurti su vaizdo strigimu arba atsilikimu. Kita vertus, kasdienius poreikius tokia veiksmo kamera patenkins.
30 kadrų per sekundę – tinkamiausias pasirinkimas siekiant aukštesnės kokybės vaizdo įrašo.
60 kadrų per sekundę – profesionalaus vaizdo įrašo duomenys. Sukurta tiems, kurie nori tolygiausio, kokybiškiausio ir lengviausiai žiūrimo vaizdo įrašo.

 

  • Apsauga ir atsparumas gyliui vandenyje. Įsivertinkite, kokiam tikslui naudosite veiksmo kamerą. Pavyzdžiui, jeigu nardysite, reikės didžiausių galimų atsparumo lygių, bet jeigu važinėsite dviračiu – užteks mažiausių. Apsauga yra veiksmo kameros atsparumas vandeniui, kuris yra vertinamas nuo IPX1 iki IPX8:

IPX1 – atsparumas lietaus lašams, nedideliam drėgnumui, tačiau kamerą saugoti vis tiek yra būtina.
IPX8 – atsparumas buvimui vandenyje nuolatos, pritaikyta nardymui.

Atsparumas gyliui vandenyje nurodo, kokiame gylyje gali būti veiksmo kamera. Įprastai veiksmo kameros veikia nuo 5 m iki 40 m gylyje:

5 m gylio užteks įprastam braidymui, kranto filmavimui.
40 m gylis pritaikytas lengvam nardymui, intensyviam plaukimui po vandeniu.

  • Formatai. Vaizdo įrašų formatus galite pasirinkti pagal redagavimui naudojamas programas. Yra programų, kurios nepalaiko tam tikrų režimų, tad šią specifikaciją reikia vertinti individualiai.
  • Ryšys. Kai kurios veiksmo kameros turi galimybę prisijungti prie priedų arba išmaniųjų telefonų WiFi ryšiu. Tokias kameras galima valdyti telefonu, perkelti vaizdo įrašą tiesiai į telefoną be papildomų jungčių ir redaguoti iš karto.
  • Ekranas. Ekraną turi beveik visos veiksmo kameros. Jeigu jo nėra, vaizdas peržiūrimas per telefoną, prisijungus WiFi ryšiu. Kita vertus, kamerose su ekranais įmontuoti maži ekranai – vos vieno arba dviejų colių, nes pačios veiksmo kameros yra nedidelės.
  • Dydis. Nors veiksmo kameros dažniausiai būna mažos, jos tvirtinamos įvairiose vietose: ant galvos, šalmo, dviračio vairo, specialaus laikiklio. Įsitikinkite, kad pasirinkta kamera nebus per didelė arba per maža. Tą lengviausia įsivertinti patikrinus kameros svorį – veiksmo kamera gali svertin net 150 g.
  • Režimai. Veiksmo kamerose naudojami įvairūs režimai: 1) Naktinis režimas leidžia filmuoti kokybiškus vaizdo įrašus naktį. Šis režimas sureguliuoja šviesos ir tamsos santykį, išryškina  filmuojamus objektus; 2) „Time-lapse“ funkcija išsaugo vaizdo įrašo kadrus nuotraukomis; 3) Laikmatis leidžia nustatyti po kiek laiko pradėti ir pabaigti filmavimą.

 

Veiksmo kamera – tai universalus prietaisas, kuris yra skirtas ir kasdieniam naudojimui, ir profesionaliems sportininkams. Atsižvelgus į poreikius ir naudojimo dažnį, galėsite išsirinkti pačią tinkamiausią veiksmo kamerą ir įamžinti įspūdingiausius momentus.