Didelis baterijų pasirinkimas sisteminiams ir veidrodiniams fotoaparatams, veiksmo kameroms. Populiariausi prekiniai ženklai - Panasonic, Duracell, Canon, Nikon, Sony. Naudodami paieškos filtrus, galite išsirinkti baterijas arba jų priedus pagal talpą, kategoriją, kainą, gamintoją ir pristatymo laiką.
BATERIJOS yra skirtos sisteminiams ir veidrodiniams fotoaparatams, veiksmo kameroms ir kitiems prietaisams. Skirtingiems fotoaparatų modeliams reikalingos skirtingos baterijos.
Dažniausiai naudojamos – ličio jonų baterijos: įkraunamos ličio jonų (li-ion) baterijos yra plačiai naudojamos fotoaparatuose. Li-ion baterijos yra lengvesnės, galingesnės ir kompaktiškesnės nei jų pirmtakai NiMH akumuliatoriai. Šios fotoaparatų baterijos yra itin atsparios šalto oro poveikiui, todėl nesukelia problemų fotografuoti lauke esant neigiamai temperatūrai. Technologiškai ličio jonų baterijos gali būti daug ilgiau naudojamos, nes jų didesnė talpa (lyginant su NiMh). Tai itin svarbu fotografuojant skaitmeniniais fotoaparatais, kurie naudoja daug daugiau energijos. Taip pat ir paprastesnis įkrovimas – nebūtina pilnai įkrauti, galimas greitas vienos valandos įkrovimas ir kiti privalumai priklausomai nuo baterijos modelio.
Originalai ir pakaitinės baterijos: fototechnikos gamintojai užsiima ne tik fotoaparatų, objektyvų, blykščių gamyba, bet ir baterijų kūrimu. Jie gamina aukštos kokybės baterijas su savo prekiniu ženklu, taip užtikrindami, jog juo galima pasitikėti. Tokie žymūs gamintojai kaip Canon, Nikon arba Sony komplektuoja savo fototechniką būtent su savo gamintais ir prekiniu ženklu pažymėtais akumuliatoriais. Tačiau jie ne vieninteliai gamintojai rinkoje. Yra daugybė specializuotų akumuliatorių, baterijų ir elementų gamintojų visame pasaulyje. Jie taip pat gamina lygiai tokių pat išmatavimų, tokios pat arba labai panašios galios akumuliatorius, kurie yra žymiai pigesni. Tokie akumuliatoriai vadinami analogais.
Kiek laiko veikia baterija iki kol ją reikia įkrauti?
Tai sudėtingas klausimas, nes reikia atsižvelgti į daug įvairių veiksnių:
• fotoaparato ir baterijos modelį;
• aplinkos, kurioje dirbama, temperatūrą;
• blystės naudojimą;
• kiek laiko jau naudojama baterija (ką tik įsigyta ar jau naudota metus),
• ar objektyvas yra su optiniu stabilizatoriumi.
Ir tai tik dalis sąlygų, kurios lemia ilgesnį arba trumpesnį baterijos veikimo laiką. Kalbant abstrakčiai, vieną šiuolaikiško fotoaparato baterija iki jos išsikrovimo turėtų būti įmanoma padaryti apie 1000 kadrų, jeigu nesinaudojama blykste ir nėra naudojamasi ekranu fotografuojant. Ekranai sparčiausiai išeikvoja baterijos energiją.
Ar baterijos turi galiojimo datą?
Taip, gamintojai nurodo galiojimo datą ant baterijų, kuri reiškia, jog po tos datos garantija nesuteikiama. Paprastai perkant garantija suteikiama 1 metams, retais atvejais 2 metams. Tačiau tai nereiškia, jog po metų arba po datos, kuri nurodyta ant baterijos, ji stebuklingai nustos krautis ir veikti. Paprastai ličio jonų baterijos veikia apie 3 metus arba kol pasiekia 300-500 įkrovimų (priklausomai kas įvyksta pirmiau).
Ką dar reikia žinoti apie baterijas?
Pirmiausia, jei daug fotografuojate, imatės fotoaparatą į keliones, kur nėra galimybės nuolat pasikrauti baterijų, tuomet verta iš karto įsigyti papildomą vieną arba net dvi baterijas.
Kai baterijos pasensta ir jau nebesikrauna, nemeskite jų kur papuolė arba į buitinių šiukšlių konteinerį! Baterijos kaip ir elektros lemputės turi būti priduodamos specialiuose surinkimo punktuose. Paprasčiausia – įmesti į specialiai pažymėtas dėžes, kurias galima rasti beveik kiekviename didesniame prekybos centre.