Skaitmeniniai fotoaparatai sukurti taip, kad jais būtų patogu ir lengva naudotis. Jie yra mažesni, palyginti su dideliais veidrodinių fotoaparatų korpusais bei turi fiksuotus objektyvus. Dauguma skaitmeninių fotoaparatų turi WiFi, todėl galite dalintis vaizdais tiesiogiai iš įrenginio. Populiariausi prekiniai ženklai - Canon, Sony, Panasonic, Kodak, Nikon. Naudodami paieškos filtrus, galite išsirinkti fotoaparatą pagal židinio nuotolį, optinį priartinimą, kainą, gamintoją ir pristatymo laiką.
SKAITMENINIS FOTOAPARATAS - tai prietaisas, kuriuo fotografuojama ir vaizdas saugomas atminties kortelėje kaip duomenys. Skirtingai nuo analoginio fotoaparato, kuriame juostos cheminės medžiagos veikiamos šviesos, skaitmeniniame fotoaparate šviesos intensyvumui ir spalvai registruoti naudojami skaitmeniniai optiniai komponentai, kurie paverčiami pikselių duomenimis. Daugelis skaitmeninių fotoaparatų gali ne tik fotografuoti, bet ir įrašinėti vaizdo įrašus.
Kokie yra skaitmeninio fotoaparato naudojimo privalumai?
1) LCD ekranas. Skaitmeninio fotoaparato gale sumontuotame LCD (skystųjų kristalų) ekrane naudotojai gali peržiūrėti nuotraukas ir vaizdo įrašus iškart po jų užfiksavimo. LCD ekranas taip pat gali padėti lengviau įrėminti nuotraukas.
2) Saugykla. Skaitmeniniame fotoaparate galima saugoti tūkstančius nuotraukų.
3) Nuotraukų kūrimas. Kadangi skaitmeniniam fotoaparatui nereikia vietos juostai, jis užima daug mažiau vietos ir gali būti lengvai nešiojamas kišenėje arba rankinėje.
Skaitmeninio fotoaparato vaizdo kokybė
Nuotraukų, kurias gali nufotografuoti skaitmeninis fotoaparatas, kokybė pirmiausia priklauso nuo jo megapikselių skaičiaus. Kuo daugiau megapikselių, tuo geresnė nuotraukų kokybė. Pavyzdžiui, 10 MP (megapikselių) skaitmeninis fotoaparatas daro geresnes nuotraukas nei 7 megapikselių skaitmeninis fotoaparatas.
Kiti veiksniai, darantys įtaką nuotraukų kokybei, yra fotoaparato objektyvo tipas, objektyvo dydis (matuojamas milimetrais) ir paties fotoaparato tipas. Pigesniuose skaitmeniniuose fotoaparatuose dažnai būna prastesnės kokybės ir standartinio dydžio objektyvas, o priartinimo galimybė būna minimali. Brangesniuose ir kokybiškesniuose skaitmeniniuose fotoaparatuose yra geresnės kokybės objektyvas, galbūt didesnio dydžio objektyvas ir didesnės priartinimo galimybės.
Kai kurie skaitmeniniai fotoaparatai leidžia naudotojams reguliuoti apšvietimą, diafragmą, užrakto greitį ir kitus nustatymus, taip užtikrinant geresnę vaizdo kokybės kontrolę.