Vaizdo kameros, kartais vadinamos skaitmeninėmis, yra universalios judesio fiksavimo kameros. Daugelis tradicinių filmavimo kamerų siūlo nuostabų 60 kartų optinį priartinimą, kartu su „4K Ultra HD“ įrašymu ir vaizdo stabilizavimu. Populiariausi prekiniai ženklai - Canon, Sony, Panasonic, Blackmagic. Naudodami paieškos filtrus, galite išsirinkti vaizdo kamerą pagal kainą, gamintoją ir pristatymo laiką.
VAIZDO KAMERA - tai elektroninis prietaisas, kuris fiksuoja ir įrašo judesio vaizdus po vieną kadrą. Kiekvienas kadras užfiksuojamas kaip horizontalių linijų serija, kurių skaičius lemia pagrindinę vaizdo kokybę.
Naudodami skaitmeninę vaizdo kamerą galite kurti filmus, užfiksuoti svarbiausius momentus ir išsaugoti neišdildomus kiekvienų atostogų įspūdžius.
Naudojant skirtingas vaizdo kameras galima gauti skirtingą vaizdo kokybę arba raišką.
Horizontaliųjų linijų skaičius lemia vaizdo raišką. Kuo daugiau linijų, tuo ryškesnis vaizdas. Pvz., „Full HD“ yra 1 080 horizontaliųjų linijų.
Standartinė raiška (SD): SD suteikia 720 x 576 piksel. Naudojant standartinę raišką trūksta aiškumo ir HD detalumo.
Didelė raiška (HD): „Full HD“ vaizdo kameros sukuria puikų vaizdą, palyginti su SD modeliais. „Full HD“ yra dabartinių televizorių modelių su daugeliu kanalų ir programų, transliuojamų didele raiška, standartas. Dėl 1920 x 1080 piksel. kadre matosi daug daugiau detalių.
4K: 4K suteikia keturis kartus didesnę raišką nei „Full HD“. Daug geresnės spalvos, grynis ir kontrastas, nes čia yra 3840 x 2160 piksel. 4K sukurtus įrašus galima atkurti 4K TV.
PRIARTINIMAS – tai galimybė pakeisti matymo lauką nejudinant kameros. Tai bene svarbi funkcija, į kurią reikia atsižvelgti perkant vaizdo kamerą. Kai artinate arba tolinate, keičiate objekto atstumą nuo objektyvo. Tai galite daryti sukdami paties objektyvo valdiklį arba keisdami skaitmeninio vaizdo mastelį.
Optinis priartinimas: kai naudojate optinį priartinimą, optinių elementų objektyve konfigūracija keičiasi, kad būtų nustatytas kitas židinio nuotolis. Standartinis optinis priartinimas yra 10x, tai reiškia, kad didžiausias židinio nuotolis gali būti mažiausias nuotolis, pakeistas 10x, tačiau dabar jau yra vaizdo kamerų, kurių priartinimo diapazonas net 60x.
Skaitmeninis priartinimas: toks priartinimas pasiekiamas fotoaparato jutikliu, o ne keičiant objektyvo židinio nuotolį. Kadangi originalus vaizdas nesikeičia, kuo didesnis priartinimo santykis, tuo daugiau paaukojama vaizdo kokybės.
Štai keletas specifikacijų, kurios gali būti svarbios renkantis vaizdo kamerą:
- Skiriamoji geba: jei norite ypač aukštos kokybės vaizdo, ieškokite didelės raiškos (paprastai 4K arba 8K) vaizdo kameros, kuri gali užtikrinti aukštesnę vaizdo kokybę ir detalumą. Atkreipkite dėmesį, kad jei filmuojate, pavyzdžiui, socialinei žiniasklaidai, šis veiksnys gali būti ne toks svarbus!
- Vaizdo stabilizavimas: vaizdo stabilizavimas yra labai svarbus, ypač jei filmuojate iš rankų. Ieškokite kameros su integruotu vaizdo stabilizavimu, kad sumažintumėte kameros drebėjimą ir filmuotumėte sklandžiau. Tai svarbiausia, jei filmuosite keliaudami, tačiau tai naudinga ir įprastesnėse situacijose.
- Keičiami objektyvai: keičiami objektyvai leidžia keisti objektyvą pagal filmavimo poreikius. Jeigu filmuosite daug įvairaus turinio ir jums reikės daugiau lankstumo, todėl ieškokite kameros, kuri palaiko keičiamus objektyvus. Tik nepamirškite, kad papildomus objektyvus paprastai teks pirkti atskirai.
- Silpno apšvietimo galimybės: jei kada nors filmuosite prasto apšvietimo sąlygomis, ieškokite kameros, kuris pasižymi prasto apšvietimo galimybėmis. Apskritai kamera su dideliu jutikliu ir plačios diafragmos objektyvu gali padėti užfiksuoti daugiau šviesos, todėl net ir tamsesnėmis sąlygomis nufilmuota medžiaga bus geresnės kokybės.